Cchi-kung

Jinak také Qi-gong, česky Čikung. Název znamená Cchi(Či)=prapůvodní energie + kung = činnost,umění,schopnost. Schopnost zacházení s energií. Neboli meditace v pohybu. Základní umění, z něhož vzniklo Tai-cchi cchuan i kung-fu.
 
Základem čínské medicíny je léčba stravou (v této oblasti využívám znalosti a produkty Tradiční čínské medicíny a přírodní stravu AMINAS(viz-serotoninová dieta v sekci MENU) , způsobující vylučování serotoninu tzv.hormon štěstí, a upravující psychiku, kvalitu spánku atd. na základě doporučení pana R.Dahlke). A právě serotonin se v mozku tvoří z L-Tryptofanu, a ten se vylučuje v oblasti střev, v místě tzv. "druhého-duchovního mozku". Že Cchi-kung aktivně pracuje právě s tímto centrem není jistě náhoda:)
Dalším pilířem TČM je akupunktura, moxa, bylinky a právě 5000let staré umění Cchi-kung. Je nemyslitelné, aby čínský lékař či "jen" léčitel nepraktikoval toto umění. Ano, z počátku cvičení se prohlubování znalostí(úrovní) pomalu mění na "umění" se vším všudy. Cchi-kung je v Číně přímou součástí studia na vysoké škole. Prostě není možné léčit energetiku jiných lidí, pokud jsem nepoznal svou vlastní !
 
Vše má stejný cíl - regulovat proudy energie v těle i auře, odstraňovat blokády, aktivovat vlastní léčebné síly a schopnosti. Pokud by se u nás v rámci prevence či nějakého programu ozdravění národa vyučovala léčba stravou, cchi-kug a reflexní terapie, čekárny i nemocnice by byly skoro prázdné během pár let !!!
 
Jsou to tisícilety prověřené léčebné metody a např. v Chi-kungu není jedinný pohyb zbytečný. Vše má přesný smysl. Pokud však není lektor na potřebné úrovni, jedná se v českých zemích spíše o gymnastiku a nedochází k propojení těla a ducha. Pokud si někdo myslí, že se toto umění naučí z knížky či z videa, velice záhy zjistí, že je to prostě nemožné. V celé ČR existuje snad 10 lektorů odpovídající úrovně, a tak 3, jenž prošli školou přímo v Číně, u čínských renomovaných mistrů.
 
Mé Vzdělávací Centrum Nové medicíny v Olomouci po dvou letech hledání spolupracuje s Václavem Vocáskem, jenž má více než osmiletou praxi a předávává znalosti mistrů legendárního kláštera Shaolin, kam se opakovaně dostal na základě výběrového řízení. Proto kurzy Cchi-kungu v rámci VCNM nemají min. v rámci Moravy konkurenci. V našem podádí se toto umění může naučit opravdu každý! Otazkou je, jak a v jakém čase je následně dotyčný schopen toto umění "prohlubovat". Někdo se spokojí se základní úrovní a po roce bude cítit, že je čas postoupit na druhou úroveň. Někdo zvládne i 5 úrovní za jeden rok...
 
V rámci našeho VCNM se vyučuje sestava "PERLY CCHI_KUNGU" sestavené tak, aby byl její dopad na struktury zdraví co nejrychlejší a nejsilnější. Základem je samozřejmě 8 kusů brokátu. Jedenkrát ročně se pořádá kurz pro osoby se sníženou pohyblivosti, v sedě. Pro rok 2014 připravujeme dynamický Cchi-kung a Cchi-kung pro rodiče s dětmi od 5let.
Zdravým lidem slouží jako prevence, s možností povýšit cchi(čínsky či, japonski ki a indicky prána) na vyšší, kvalitnější úroveň. Čistí a vyprazdňuje Ducha a pomáhá uvědomit si, kdo jsem a jaké je naše role ve Vesmíru. 
Jak je to možné? Jednoduše. Každá energie nese i informační složku a energii Ducha Svatého. Kvantová fyzika ejí činnost nazývá implicitní řád = i bez jasného záměru, všude kam vstoupí, tvoří z nemoci zdraví, z nepořádku řád a pod.. Cchi-kung tuto energii, prapůvodní a čistou, nakumuluje a prožene našim energetickým systémem, orgány, mozkem, každou buňkou až do úrovně DNA. Základem při krátkém zacvičení si kdykoli a kdekoli je harmonize dle 5 čínských Elementů.  Máte více energie, menší hlad, zlepší se psychika vylučováním serotoninu a veškeré zdravotní potíže začnou mizet, postupně tak, v jakém pořadí vznikaly...
 
V Číně existuje 11 oficiálně uznávaných léčebných forem cchi-kungu. Dr.Pao Ming pak vše synergicky propojil a založil v roce 1988 Huaxia centrum. Jedná se o největší nemocnici na Světě, kde se léčí bez jakýchkoli léků !!! Prošlo jí již na 200.000 pacientů se 180 různými nemocemi. Výsledky jsou mimořádné i na čínské poměry... Léčba založená na cvičení sjednocující tělo, duši a ducha, stará asi 5000 let, tedy z dob, kdy jsem my nosili na sobě kožešiny a bydleli v jeskyních. Takže, která ta "medicína" je vlastně "alternativní" ?:)!
 
V Číně je prevence více než medicína a zde dospěla nejdál! To, co naše medicína považuje za prevenci je stále jen velkovýroba budoucích pacientů. Se skutečnou prevencí nemá pranic společného. Ve staré číně se platilo lékaři za to, aby dotyčný neonemocněl. Onemocněl-li, nemusel za léčbu platit, protože to bylo považováno za chybu lékaře....
 
Vše je o převzetí osobní odpovědnosti za své zdraví ! Platby zdravotního pojištění nám žádnou záruku zdraví nedávají ! Svěřování svého zdraví a života do rukou třetích osob je přípustné pouze v akutních stavev a při nehodách. I ty však mají příčiny v našem předchozím životním stylu. A pokud ten nezměníme, vše se bude opakovat...
 
 
 
 
 
https://www.osmbrokatu.cz/vyuka2/