Serotoninová dieta AMINAS

Rudiger Dahlke o AMINAS  jako ochraně před depresemi :

Přirozená strava pro dobrou náladu je vždy nejlepším řešením!

Lidé všude na světě chtějí být šťastnější. Užívají rozličné léky, aby zvýšili svou hladinu serotoninu. Mládež na diskotékách se dopuje za stejným účelem extází. Serotonin, zvaný „hormon štěstí“ má na svědomí i naši chuť na čokoládu a banány. Ale řešení nejsou ani banány a čokoláda, ani drogy a ani antidepresiva !

Organizmus vytváří serotonin z aminokyseliny tryptofanu. Aminokyseliny jsou obsažené v bílkovině. Kdo by se ale pokoušel dosáhnout štěstí tím, že bude jíst hodně masa, docílí pravého opaku. Také užívání čistého tryptofanu, nabízeného jako lék, nepřináší žádný úspěch. Nejlépe jsou na tom sportovci na syrové stravě (Raw food).

„ NÁHODOU“ jsem se ale seznámil s člověkem, který to tajemství vyřešil...

Žil v Latinské Americe a tam poznal rostliny, které se v tamním lékařství používají na léčbu psychických potíží, poruchám metabolismu, nespavosti a pod.. Zjistil, že se jedná o rostliny bohaté na tryptofan, a to – topinambur, amarant a quina. Pokud jsou určitým způsobem zpracované a namíchané, dá se s nimi dosáhnout ohromujících výsledků, jak poznal sám na sobě. Dostal se do skvělé nálady, která se přenášela i na ostatní lidi.

Časem jsem i já porozuměl tomuto tajemství. Této směsi, která povzbuzuje a zároveň tiší hlad. Několik let jsme tuto směs testovali a nyní je známá pod názvem AMINAS.

Tryptofan z potravy se většinou totiž vůbec nedostane do mozku, protože u takzvané krevně-mozkové zábrany neobstojí v konkurenci s ostatními aminokyselinami. Když si k němu ale vezmete trochu uhlohydrátu, začne se vylučovat inzulin, a vytvoří tak nejen glukózu pro buňky, ale i aminokyseliny v kosterním svalstvu – všechny kromě tryptofanu. Tryptofan vytvořený ve střevech má najednou sám volnou cestu do mozku.A na tomto principu funguje AMINAS. Zásobuje krev dostatečným množstvím L-Tryptofanu a současně díky přimíseným uhlohydrátům vytlačí konkurenční aminokyseliny. L-Tryptofan se tak dostane do mozku, kde se přemění na SEROTININ a pozdvihne náladu. Stejný princip se děje i u sportovců, protože se také otevírá kosterní svalstvo pro konkurenční aminokyseliny. Zde je ovšem předpoklad dostatečného přísunu tryptofanu.

Cesta k obšťastňující stravě a dobré náladě, zdravému spánku i kilům dolů je tedy nasnadě jednoduchá : dát si po ránu lžíci AMINAS s vodou, zapít dalším dostatečným množstvím vody a pak hodinu nic nejíst. Kromě svého povzbuzujícího účinku má serotonin ještě plno dalších úžasných účinků, např. ozdravění pleti.

Přijměte raději více tekutin, než-li méně, kvůli silnější trávící reakci z velké vnitřní plochy tenkého střeva. Neužívejte nikdy více jak 2 lžíce  za den !

AMINAS – unikátní serotoninová dieta, vitalita a dobrá nálada :

1/- Serotoninový metabolismus jako ochrana před depresí

Abychom pochopili, jak používat naše jídlo, musíme se dozvědět více o procesech v trávicím traktu.

Např. je důležité, zda jíme a pijeme v případě prázdného žaludku, částečně plného nebo plného!

 Tekuté potraviny a nápoje projdou jícnem a žaludkem vždy přímo do pyloru tenkého střeva.

Drcené částice pevných potravin, které nejsou větší než 3 mm v průměru, jsou unášeny s doprovodnou kapalinou. Takové jídlo neroztahuje žaludek jako pevná strava a ten neprodukuje žádné trávicí šťávy, jako jsou žaludeční kyseliny a pepsin.

To je základem vše raw food a superfood, jako je Aminas či prášek z Maca maca a pod..

 

Potraviny, které vyžadují trávení již v žaludku (tráveniny) jsou zadrženy v žaludku, hromadí se tam a kvasí. V průběhu asi půl hodiny, pracuje zejména žaludeční stěna. Vše probíhá pomalu, protože v žaludku je kyselé prostředí a postupným procesem trávení musí dojít k odkyselení, neboť tenké střevo potřebuji již prostředí zásadité.

Tuky a potrviny bohaté na proteiny jako je maso proto přetrvávají v žaludku mnohem déle.

Následuje dlouhý proces, ve kterém jsou zapojeny svaly žaludku, pyloru a nejvyšší části dvanáctníku. Každé 3 minuty se takto po dobu 20 sekund vpustí do tenkého střeva pouze 2% z obsahu žaludku.

Amina ® Vital Jídlo je proto složením velmi velmi jemně mletá rostlina strava, tak, aby nereagovala se stěnou žaludku a nebyla jím zadržena!!! Následně vstupuje rovnou do tenkého střeva:)

Takové jídlo bylo až do vývoje AMINAS v našem regionu jsou stále neznámé. Taková dieta má pak zcela jiný metabolismus a požadované účinky.

Kapalná potrava je distribuována skrze střevní záhyby a klky a mikroklky na 400 m² velké obrovské sliznici tenkého střeva, až do jeho spodní oblastí a tam se rychle a efektivně metabolizuje během asi 20 minut. 

Extra jemná struktura hlavní části syrové mouky nativních potravin hraje důležitou roli pro vstřebávání výhradně povrchem sliznice tenkého střeva. Tento proces vyžaduje, podle našeho názoru, aby se jednalo o syrovou rostlinnou stravu+minimum bílkovin, protože jen tak (ne převařená) se uvolní potřebné  funkční enzymy .

Enzymy jsou organické katalyzátory, které se nespotřebují během své práce, ale dělají ji znovu a znovu, dokud není střevo vyprázdněné.

V roce 1990 o vědci zjistili, že ve střevní sliznici jsou miliony senzorových buněk, které registrují metabolismus sacharidů a informují  parasympatické a centrální kontrolní nervové centrum v hypotalamu. 

V současné době je již znám pojem "střevní mozek". V čínských zdravotních a duševních cvičeních se s tímto aktivně pracuje! Je známo, že neurotransmiter serotonin , který je také nazýván kontrolní a regulační hormon,protože mimo jiné reguluje a řídí duševního stravování (hlad). 

 

Nativní jídlo vytváří takzvané chemotaxe -stavebními bloky pro stavbu serotoninu ve žláze s vnitřní sekrecí z mozkového kmene (Raphe jádra).

Serotonin je nejstarším a nejdůležitějším ze všech hormonů-poslíčků s velkým množstvím vlastních úkolů. Serotonin jako modulační hormon rovněž řídí užívání jiných mozkových neurotransmiterů, jako je dopamin, melatonin(spánek!), GABA, adrenalin(denní aktivita), noradrenalin, kortizol, oxytocin, enkefalinu a jistě mnoho dalších, ještě neobjevených  neurotransmiterů. Serotonin byl objeven teprve v roce 1948 a důkladně  prozkoumán až v 90. letech ("hormon z devadesátých let").

Na rozdíl od všech ostatních neurotransmiterů má serotoninu mnoho lidí nedostatek. Můžeme dešifrovat i stále rostoucí nárůst předepisování léků, jejichž cílem je uměle zlepšit hladinu serotoninu a jeho funkce v mozku (inhibitory zpětného vychytávání serotoninu - SSRI). Obecně se má za to, že nedostatek serotoninu je důvodem pro vznik mnoha duševních poruch (metabolické poruchy, změny nálady, deprese, syndrom vyhoření, bolesti hlavy, migrény, nezvladatelnou touhu po jídle, častá únava, poruchy spánku a další). 

 

Biochemický hlavní stavební kámen serotoninu je aminokyselina tryptofan. V konkurenci ostatních aminokyselin však tryptofanu nedorazí až do mozku, protože, jak již víte, krevně-encefalická bariéra mozku je často zaměstnána dopravou jiných aminokyselin do mozku (nosné způsoby), protože nejsou tak objemné než Serotonin. Ten musí být skutečně vytvořen odděleně, až v mozku, protože jeho molekula je příliš velká, aby mohla překonat hematoencefalickou bariéru. Do mozku se dostane pouze aminokyselina L-Tryptofan a to za přesných a určitých metabolických podmínek. Na těchto poznatcích byl vyvinut AMINAS !

Domníváme se, že pouze signalizace do centrálního nervového centra tzv.“ Esskontrolzentrum“ , v kombinaci s konzumací nalačno spouští  metabolismus přírodní syrové tekuté stravy Aminas ® Vital  a splňuje požadavky na mozkové  konstrukce serotoninu.

Zkrátka- když je prázdný žaludek, a neobsahuje žádné další aminokyseliny, jenž by soutěžili s aminokyselinou tryptofan, pak nemají tyto konkurenci, nejsou zablokovány ve svém přísunu do mozku skrze volné tenké střevo i krevní oběh.

Proto je absolutní nesmysl užívat samostatně tryptofanu v potravě nebo ve formě léku nebo potravinového doplňku, jak je v současné době rozšířené!!!

Jedná se o základní předpoklad pro úspěšné zvládání psychických potíží, stresu i nespavosti.Prvních tisíc terapeutů v Německu již zařadilo tuto „léčbu“ do svého programu a všichni hlásí jen a jen úspěch. Rudiger dahlke doporučuje AMINAS dokonce na svých webových stránkách, ve svých článcích i knihách, např. „Nejlepší tipy pro zdraví“ !!!

Nejfundovanější kniha o této problematice vyšla v Německu od Rolfa Ehlerse :

 

http://www.essenspausen.com/shortcut-in-english-ii-why-eat-native-food/

 

                                 Metabolismus živin:

Není třeba dodávat, že AMINAS strava je bohatá i na stopové prvky, vitamíny a minerály. Dodá uživateli spoustu funkčních enzymů působících po celé délce tenkého střeva. Bezpochyby se jedná o super potravinu budoucnosti...

 U mladých lidí se předpokládá, že jejich slinivka břišní a jejich játra stále pracují tak dobře, že jejich enzymy udělají 30% z požadované práce na metabolismu jídla, zatímco většinu- 70% doplní s pomocí potravinářských enzymů.

U starších lidí je tento poměr výrazně méně příznivý, což je důvod, proč musí vždy věnovat pozornost dostatečnému množství enzymů s jejich jídlem.

Stopové živiny (sacharidy, mastné kyseliny, aminokyseliny, vitamíny, enzymy, minerály, stopové prvky a sekundární látky, jako jsou flavonoidy a polyfenoly), pronikají do těla krví a lymfou. Při každé změně stravy na dostatečnou zásobu základních mikroživin, je možno vidět velmi brzy pozitivní účinky, a to i na povrchu těla, vrchní kožní vrstvě epidermis = dostatečně vědecky prokázané zlepšení ekzémů a alergií.

Pravidelné užívání nativních rostlinných potravin, jako je Amina ® Vital potravin má ještě další velmi speciální efekty, které však nejsou přesvědčivé vědecky:)...

Zlepší se výživa velké střevní flóry v tenkém střevě a v důsledku toho citelně zesílí struktury odpovědné za imunitní odpovědi lidského těla. Proto očekáváme velmi výrazné zlepšení v obraně těla proti bakteriím, virům, plísním, toxinů a jiných cizorodých látek.

Fyziologicky se to děje tak, že buňky střevní sliznice tvoří beta-lymfocyty, které produkují  protilátky IgA. Protilátky IgA proniknout do celého těla, a jsou uloženy ve všech sliznicích těla. V běžné konzumaci potravin prostřednictvím plného využití žaludku může působit  jen malou částí tráveniny, protože tento druh potravin je metabolizován zejména v prvním metru tenkého střeva z celkových 6metrů. Velká střevní mikroflóra se nachází hluboko v tenkém střevě, kam se bohužel nedostane nic...

Jeden v velkých omylů i u lidí, jenž se vědomě stravují, je ten,že syrové potraviny stačí dobře pokousat nebo je mechanicky narušit. AMINAS podléhá ultrajemnému broušení na profesionálním hydro-pneumatickou přístroji, tak, aby byl průběr jednotlivých zrnek 180μm. Rostlinné buňky jsou zpřístupněny, když je stupeň mletí (např. naše mouka z amarantu a quinoa) 60 mikronů. 

V literatuře se uvádí, že abychom toho dosáhly, museli bychom pokouset každé sousto až 150 krát.

Domácí potravina, jako je ® Vital potraviny Amina je jedinou alternativou, která byla připravena tak, aby splňovala veškeré potřebné požadavky!!!

 

 

 

2/- AMINAS a řízení tělesné hmotnosti

 

Konzumenti AMINAS  mají dojem, že (nárůst v centrální nervové úrovni systému serotoninu)mají menší pocity hlad a zejména menší chuť na tzv.hotové potraviny(fast food a pod.) a také dochází k výrazné eliminaci čokoládové závislost (hormon enkefalin). Vidíme, že mnoho terapeutů a spotřebitelů již spoléhají na tyto účinky.

 Jak bylo uvedeno na začátku, a to zejména doporučuje náš iniciátor Rolf Ehlers, který rovněž založil společnost přestávky na jídlo eV (GfE) , jíst Amina ® Vital potravin , protože je přesvědčen, že její střízlivá konzumace prospívá tělu i mysli využitím dokonalých znalostí  struktury tvorby serotoninu: ( www.essenspausen.com ).

 Amina ® Vital potraviny  tak podporují hubnutí tím,že podporuje spalování tělesného tuku a omezuje chuť k jídlu a současně posiluje vitalitu.

V případě obezity se samozřejmě vhodné doplnit proces snižování nadváhy cvičením a psychoterapií...

 

 

3/- AMINAS a vhodnost pro lidskou spotřebu

 Jedna vrchovatá lžíce AMINAS ® Vital Potraviny je plnohodnotné jídlo. To platí také v případě dostatečné tvorby neurotransmiteru serotoninu, protože má dlouhý poločas rozpadu, a to 21 hodin. Tělo ho vytváří mimochodem pravidelně, každý kalendářní den, avšak ne více než 0,1 mg tohoto vysoce účinného řídícího „agenta“ v mozku.

Pokud budete chtít, může užít AMINAS i několikrát za den, z počátku v menších dávkách. U některých lidí je totiž spotřebovává rychleji a ve větším množství. Zejména u těžkých depresivních stavů...

Většina lidí však potvrzuje,že si vystačí s 1 lžičkou. Snížení množství se zdá být naopak vhodné v případě hyperfunkce štítné žlázy. 

Děti před dosažením věku 1 Rok života by neměli jíst syrovou stravu a tedy ani Aminas. Jinak nejsou známa žádná další omezení týkající se spotřeby Amina ® Vital potravin : pro těhotné ženy, kojící matky i rekonvalescenty. 

Amina ® Vital Potraviny jsou dle dosavadních poznatků také bezpečné, v případě, že se pravidelně užívá léky na bázy zpětného vychytávání inhibitorů serotoninu (SSRI) nebo inhibitory MAO. Protože serotoninergní účinky těchto léků a původní účinky v těle vzniklých neurotransmiterů nejsou stejné.

4/- Důležité právní upozornění

 

Jako výrobci a distributoři speciálních potravin, které jsou podle našeho názoru velmi speciální s vysoce hodnotnými zdravotní účinky. Jsou zákonem povoleny k užívání pro širokou veřejnost, ale v případě zdravotních účelů je nutné nově uvést informaci, že nejsou "dostatečně vědecky prozkoumané a ověřené" a oficiálně registrované dle nařízení o Zdravotním tvrzení(prokazatelné účinky na zdraví dle legislativy EU,podobně jako u bylin,čajů a pod.).

I když jsme přesvědčeni, že naše produkty skutečně přinášejí tyto významné výhody pro lidské zdraví, náročné požadavky na specifikaci a náklady na soudně prokazatelné dostatečné důkazy, nemůžeme poskytnout. Proto netvrdíme, že mají konečné účinky = způsobí uzdravení.

Raději bychom výslovně zdůraznili, že naše předpoklady účinnosti, zejména endogenní struktury hormonů štěstí a neurotransmiterů serotoninu při střízlivé spotřebě Amina ® Vital potraviny , v současné době (ještě), není potvrzené na oficiální vědecké hypotezní bázi.

Jsme objeviteli principu Aminas , a máte registrované ® Vital Food Amina.

Poctivost v reklamě je pro nás prvořadá, neboť se chceme dále rozvíjet. 

Náš iniciátor Rolf Ehlers-autor knihy o serotoninu a nativ food , se podílel na vývoji  dal tomuto principu jméno  Amina.Není to žádná "Velká věda" prohlašuje. Řada nezávislých odborníků a již tisíce terapeutů, zejména naturopatů a přírodně léčících lékařů, kladoucích důraz na  prevenci a profylaxi, i v zájmu léčení nebo monitorování léčby onemocnění více a více na využívají ® Vital potraviny Amina . Dejte nám,prosím, zpětnou vazbu.Čekáme na názor od odborníků, zákazníků a veškerých terapeutů.

 

Dr. Rüdiger Dahlke , Německy mluvící nejslavnější celostní lékař, s nimiž jsme pracovali společně na vývoji několik let, vysvětlil ve svém klíčovém příspěvku na CO'Med 2007 princip Aminas - syntézy tělesného neurotransmiteru serotoninu při střízlivé spotřebě Amina Vital potravin

„ Jedná se o nejdůležitější a nejvíce závažný objev v oblasti zdravé výživy „ R.Dahlke

 

Rolf Ehlers je nyní prezidentem nezávislé neziskové společnosti, přestávky na jídlo eV (GfE) . Zastupuje své znalosti účinků nativního potravin ve svých knihách,na přednáškách  pro odbornou veřejnost a v příspěvcích na internetu.

www.essenspausen.com .

 

Jeho příspěvky tam jsou snadno čitelné, zejména z oblasti udržitelného řízení tělesné hmotnosti. Není pochyb o tom, že příjem ® Vital potraviny Amina jako čistě ryzí potraviny rostlinného původu kromě jejich přirozených a  uvedených účinků , nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky !!!. Proto může tuto antidepresivní dietu  vyzkoušet každý člověk bez obav, protože může očekávat pouze a jen  pozitivní účinky na zdraví !!! Zejména vliv na centrální nervový systém a zvýšení úrovně serotoninu se svými významnými vlivy na nejen na mozek, ale na doslova celý organizmus..

 

Produkty AMINAS si můžete objednat skrze kontaktní formulář na stránkách www.kineziologie-olomouc.cz , příp. na tel.čísle 774 787676.

 

PRODEJ AMINAS V CENTRU NOVÉ MEDICÍNY, Ibsenova 11, Olomouc :

V této chvíli přijímáme závazné objednávky

Maloobchodní cena od ledna 2015 : AMINAS 500g 1-5 ks : 1330,-

Velkoobchodní cena od ledna 2015 : AMINAS 500g 6-23 ks : 1039,- + 24-36 ks : 999,-

Ceny včetně poštovného a balného...

 

-      amarant, quinoa, banán 25%, rakytník řešetlákový 5% (příchuť banán)

 

-       amarant, quinoa, oříšky 20%, kakaa 10% (příchuť kakao)

 

-      amarant, quinoa, mrkev 10%, 5% topinambur, pastinák 5%, 5% dýně, řepa 5%

 

-      amarant, quinoa, mrkev 10%, 5% topinambur, pastinák 5%, 5% dýně, řepa 5% (příchuť kořenová zelenina)

 

-       amarant, quinoa, rybíz 15%, Aronia 10%, 5% oranžová (příchuť rybíz)

 

-       amarant, quinoa, spirulina 8%, 5% topinambur, cuketa 4%, 4%, špenát, brokolice, 4%, 3% petržel, bazalka, koriandr

(příchuť zelená zelenina)

Produkty BIO AMINAS si můžete objednat zde : www.aminas-cz.webnode.cz